Jdi na obsah Jdi na menu
 

Turnaje

TURNAJE 2019

 

19. června 2019 - Krajský turnaj starších přípravek vítězů okresů

Sestava: Palkovský - Carbol, Fatka, Gajdůšek, Hlávka, Leikep, Mlčoch, Pavelka, Serafin, Slončík, Vevjorka 

Ve středu 19. června si kluci místo školních lavic zahráli na fotbalisty nominované na závěrečný turnaj, v našem případě Krajský turnaj starších přípravek mužstev, které se ve svých okresech umístily na prvních místech. Konfrontace s týmy celého kraje nás samozřejmě velmi zajímala, jelikož v letošní sezóně jsme až na výjimky takřka neměli soupeře a celou soutěží prošli pouze s jednou bodovou ztrátou. Do Bolatic, kde se turnaj letos konal, přijela mužstva: Slavia Opava (Opava), Slavoj Olympia Bruntál (Bruntál), Slovan Havířov (Karviná), Raškovice (Frýdek-Místek), Frenštát (Nový Jičín) a za Ostravu FC Ostrava - Jih.

V prvním utkání jsme narazili na houževnaté kluky z Havířova a za 3 minuty prohrávali 0:3. Zlepšenou hrou v druhé části utkání (všechna se hrála 1x25 minut) jsme si nakonec přece jen došli pro složité a těžké vítězství v poměru 5:4.

Do druhého zápasu jsme šli s vědomím hrozivého startu prvního utkání, nicméně jsme opět brzy prohrávali 0:1. Slavia Opava nakonec nebyla moc těžkým soupeřem a kluci zápas zvládli v poměru 6:2.

Třetí utkání bylo jednoznačně v režii Slavoje Olympie Bruntálu. Kluci z Bruntálu nás na hřišti jednoznačně přehrávali a po našem tragickém výkonu jsme si nakonec zasloužili prohrát více než 1:4.

Před čtvrtým utkáním jsme měli s každým hráčem krátkou promluvu, zejména abychom kluky uklidnili a řekli jim, ať hrají v pohodě svoji hru, bez nervů... Psychologický krok zabral na výbornou. Po skvělém výkonu celého týmu jsme přejeli Raškovice  8:1 a rázem byli ve hře o celkové prvenství...

V posledním zápase jsme zúročili vše, co se kluci naučili, posbírali zbytek všech sil a Frenštát pod Radhoštěm opět po výborném výkonu celého týmu přejeli 8:2.

Jelikož se turnaj odehrával v duchu "Kdo dá nejvíc gólů, vyhrává", celý turnaj jsme ovládli právě my, čímž kluci dosáhli famózního úspěchu a udělali sladkou tečku za celou letošní sezónou... yeslaughheart

 

 

16. června 2019 - Turnaj ve Studénce; 5+1, 1x 18 min (1 tým)

Sestava: Palkovský - Brezoňák, Carbol, Fatka, Hlávka, Mlčoch, Pavelka, Ryška, Serafin, Sirůček, Vevjorka    

V neděli naši kluci absolvovali další velmi povedený turnaj ve Studénce, který byl velmi dobře organizačně zajištěn. Ve všech odehraných utkáních (Hlubina 1:2, Havířov 6:2, Vřesina 3:0, Třebovice 2:0 a Studénka 4:1) jsme byli v poli lepším týmem. Škoda jen prvního zápasu s Hlubinou, kdy jsme nevyužili šance a sami jsme soupeři „darovali“ laciný rozhodující gól po zbytečném zaváhání našeho gólmana. Výsledkově to nakonec stačilo na pěkné 2. místo, když o turnajovém prvenství Hlubiny rozhodl právě ten náš první (vzájemný) zápas. Naše hra však vypadala ze všech zúčastněných mužstev nejfotbalověji …. 

Hodnotil: Fatka Richard

 

15. června 2019 - Memoriál Václava Činčaly v Koblově; 5+1, 2x 10 min (1 tým)

Sestava: Kanon - Adámek, Bittner, Blumenstein, Bogus, Černík, Kormaník, Matiášek, Rácz, Vybíral, Zbořil 

Po roce jsme opět zavítali na turnaj do Koblova, na kterém je vidět, že i malý klub dokáže uspořádat velice slušně obsazený turnaj včetně odměn pro hráče. Letos se hrálo opravdu ve velkém vedru, kdy nebylo hráčům 2x co závidět. Všichni se s tím poprali ale statečně. Snad jen prvních 8 minut našeho prvního zápasu s Kr. Polem jsme byli nepochopitelně šetrnější na pohyb, což se bohužel odrazilo i v konečném výsledku 2:3 z našeho pohledu. V druhém poločase jsme Kr. Pole jasně přehrávali, což vyústilo ke dvěma brankám, dalším našim brankám však zabránilo 2x břevno a 1x tyč. V druhém zápase jsme poměřili síly se Suchdolem nad Odrou. Zápas to byl vyrovnaný, i když jsme měli více brankových příležitostí. Tu největší jsme však neproměnili – penaltu. V nastaveném čase jsme pak nešťastně inkasovali – prohra 0:1. Ve třetím zápase jsme pak prohráli s o rok staršími borci z Petřkovic 0:7. Zde byl jasně vidět výkonostní a kvalitativní rozdíl. V zápase o konečné 7. místo jsme pak přehráli domácí Koblov 2:0, kdy jsme soupeře takřka za 20 min k ničemu vážnému nepustili. Vítězný gól zařídil krásnou dalekonosnou střelou po odrazu do vinglu Péťa Adámek. V závěru jsme pak sehráli ještě zápas mimo turnaj s Vítkovickými děvčaty, který byl čistě v naší režii. Shrnuto: Až na první dvě střídání v zápase s Kr. Polem kluci zápasy odmakali poctivě, mít více štěstí v koncovce tak kluci skončili na turnaji i výsledkově výše. Byl to ale první turnaj sehraný zejména s hráči ročníku 2009, kteří budou v příštím roce tvořit osu U11. Odměnou jim pak byl nový míč adidas, pohár, šampaňské, fidorkové medaile … Vítězem turnaje se stalo mužstvo Baníku Ostrava U10, které ve finále porazilo Porubu 5:1.

 

Hodnotil: Fatka Richard

 

8. června 2019 - Třebovický turnaj; 5+1, 1x 15 min (1 tým)

Sestava: Juřík - Bogus, Brezoňák, Černík, Fatka, Hlávka, Matiášek, Mišán, Mlčoch, Rácz, Zbořil 

Třebovický turnaj opět nezklamal. Pořadatelé se i letos opravdu skvěle činili, k čemuž jim přálo i počasí. Na turnaji jsme skončili celkově druzí, když jsme postupně změřili síly s týmem Nebory (1:1, v závěru náš podržel v brance Tomáš Juřík!!! - jinak škoda Filipových šancí), velice výbornými Vítkovickými staršími žákyněmi (3:0), Třebovicemi (smolně s výsledkem 2:2, kdy domácí pouze jen nakopávali míče dopředu), Vřesinou (5:0) a Brušperkem (6:1). Všichni nominovaní odvedli velice dobrou práci, i když na některých byla vidět možná únava či očekávání ze sobotní závěrečné akce U11 ..... nebo to bylo tím horkem, které v Ostravě v ten den panovalo ....

Hodnotil: Fatka Richard

 

1. června 2019 - tradiční turnaj v Polance; 4+1, 1x 15 min (1 tým)

Sestava: Palkovský - Carbol, Gajdůšek, Mlčoch, Kormaník, Pavelka, Ryška, Serafin, Slončík, Vevjorka,

Velkým zklamáním bylo pro nás zjištění, že se zápasy hrají 4+1. V naší skupině jsme na turnaji postupně narazili na MFK Vítkovice (4:0), FC Vřesina (1:1), MFK Karviná (1:0) a FK Stará Bělá "B" (7:0). Naším soupeřem v semifinále bylo pak domácí mužstvo FK SK Polanka, se kterou jsme zahráli vyrovnanou partii s výsledkem 2:2. V penaltovém rozstřelu jsme však nijak nezazářili a prohráli. V souboji o konečné 3. místo jsme pak s týmem FC Vřesina opět uhráli remízu, tentokrát bez branek, a tak přišly na řadu penalty. I tady jsme ale neuspěli a skončili tak celkově na turnaji čtvrtí. Turnaj lze hodnotit velice kladně, v základní hrací době jsme neprohráli. Na hráčích bylo vidět, že chtějí uspět, byť nám rozestavení 4+1 činilo trochu potíže. Škoda, že jsme v klíčových zápasech o umístění nedokázali proměnit naše šance. Bylo ale vidět, že naši soupeři jsou mnohem více zvyklejší na hru na trávě, což ostatně naši kluci pociťovali v nejednom souboji. Je fakt, že máme hráčů hodně, ale těch, kdo opravdu umí skluzem vybojovat míč, je žalostně málo. Na druhou stranu všechno vyhrávat nelze a kluci také potřebují tu i tam zažít porážku!!! Turnaj se určitě vydařil!!! První na turnaji skončila FK SK Polanka, když ve finále porazila na penalty FK Starou Bělou "A". 

 

11. května 2019 - turnaj v Markvartovicích; 5+1, 1x 15 min (1 tým)

Sestava: Kanon - Bittner, Bogus, Zbořil, Vybíral, Kormaník, Leikep, Černík, Fatka, Mlčoch, Carbol

Přeloženému turnaji z neděle opravdu přálo počasí, škoda jen, že stejně dobrá nebyla naše hra ve všech našich zápasech. Turnaje se zúčastnilo celkem 9 týmů, z toho 3 týmy kategorie U10. V těchto zápasech jsme si lehce se soupeři poradili, ostatně zde se ani nic jiného nečekávalo. K vidění byly góly po pěkných kombinacích i rozehra v zadních řadách. Jakmile ale proti nám stálo mužstvo věkově odpovídající našemu týmu, tak jsme najednou měli problém s rychlostí, hlídáním hráčů, rozehrávkou  a  hlavně klidem v koncovce.  Samotnou kapitolou je pak disciplína "první dotek s míčem", při které ztrácíme zbytečně spoustu míčů. A to je velká škoda. Na druhou stranu kluci  bojovali týmově, v rámci svých individuálních možností, místy byly k vidění  i pohledné fotbalové akce a dost  možná, že jim k umístění "na bedně" i v závěru chyběly trochu síly .... posledních  pět zápasů na turnaji hráli po sobě, přičemž délka jednoho zápasu trvala 15 min. Vymlouvat se ale na to nelze. Pohybu v tomto sportu není nikdy dost a určitě klukům "neublížil". Vítězem turnaje se stal tým Havířov zelený, na druhém místě skončil tým Slávie Třebovice a třetí pak MFK Vítkovice. FCOJ skončil na pěkném 4. místě.... Oproti původním předpokladům byl turnaj trochu delší (konec byl 19:15 h), snad to všem zúčastněným a jejich fans moc nevadilo … díky  

Výsledky FCOJ:  4:0 Markvartovice U10 (Bogus, Černík, Mlčoch, Vybíral); 5:0 Nový Jičín (Carbol, Mlčoch 2x, Fatka, Zbořil); 0:1 Havířov zelený; 5:0 Hlučín U10 (Bogus 2x, Vybíral, Fatka); 1:2 MFK Vítkovice (Bittner); 7:0 Třebovice U10 (Carbol 3x, Černík, Zbořil, Fatka, Mlčoch); 4:1 Havířov černá (Bittner 2x, Zbořil, Kormaník) a 0:1 Třebovicemi.

Hodnotil: Fatka Richard

 

4. - 5 května 2019 - LANDEK CUP v Petřkovicích; 5+1, 1x 12min (2 týmy)

A tým FCOJ: Palkovský - Carbol, Fatka, Hlávka, Leikep, Mlčoch, Pavelka, Ryška, Serafin, Slončík, Vevjorka

B tým FCOJ: Kanon, Gajdůšek - Bogus, Brezoňák, Černík, Juřík (sobota), Matiášek, Mišán, Rácz, Sirůček, Vybíral, Zbořil

Tak máme za sebou dvoudenní mezinárodní turnaj Landek CUP 2019, který patří k největším turnajům na území ČR pro kategorii U11, co se týká počtu účastníků a mezinárodního zastoupení. Těch bylo nakonec celkem 48. V odehraných zápasech jsme si tak poměřili síly s českými, polskými, ukrajinskými a slovenskými celky. Zápasy to byly vskutku velmi bojovné a v mnoha směrech i poučné (někdy se jednalo i o velmi dobrou „fotbalovou školu“). Není se však za co stydět. Naopak !!! Kluci své zápasy odmakali poctivě a při troše malinkého štěstí mohli skončit v konečné tabulce i výše /viz. zápas s Hlinskem u „A“ týmu (0:1) či zápas s FK Kylešovicemi (2:3) u „B“ týmu. Výsledkem pak bylo celkové 12. a 44. místo na turnaji. Jsme přesvědčeni o tom, bez ohledu na dosažené výsledky našich dvou týmů, že samotná účast na turnaji dala našim hráčům více než tréninkové jednotky či zápasy v našich mistrovských soutěžích proti výkonnostně průměrným týmům z Ostravska. Z tohoto pohledu turnaj splnil plně naše očekávání. Klukům děkujeme za příkladnou reprezentaci našeho klubu, rodičům a fanouškům pochopitelně také …. Vítězem turnaje se stal tým ZAGLEBIE DABROWSKIE (tým z fotbalové Akademie), na druhém místě skončilo FC HLINSKO a třetí skončil tým SPARTAK ROHOV.

Výsledky „B“ týmu: Wisla Krakov (0:3), SFC Opava (2:3), FC Ivančice (0:2), FC Moravský Krumlov (0:3), SK Beskyd Frenštát (0:1), FC Baník Ostrava bílý (0:4), Spartak Rohov (0:7) … o umístění: FK Letohrad (1:3), FC Odra Petřkovice U10 (2:1), FC Kopřivnice (1:4), FK Kylešovice (2:3), SK Beskyd Frenštát (0:4), MFK Vítkovice (1:1) ... 44. místo

Výsledky „A“ týmu: MŠK Kysucké Nove Město (4:3), FC Baník Ostrava modrý (2:0), FK Kylešovice (5:1), Jiskra Staré Město (1:4), FK Letohrad (2:0), Karpaty Lvov (0:5), FK Fotbal Třinec (2:2) … o umístění: FC Vsetín (2:0), FC Hlinsko (0:1), SK Sigma Olomouc (4:1), Dynamo Kyjev (0:4), Zaglebie Sosnowiec (0:3) ... 12. místo. Jedná se o vynikající výsledek, který se bude jen těžko v nejbližších letech překonávat, i když kdo ví …

 

neděle 24. 2. 2019 - HALOVÝ TURNAJ V HLUČÍNĚ; 4+1, 1x 14min (1 tým)

Mišán – Bittner, Havlas, Fatka, Mlčoch, Juřík, Kondáš, Palkovský, Serafin

Tak tento turnaj se nám moc herně ani výsledkově nepodařil. Naopak ukázal u některých hráčů velké rezervy, ať už co se týče fyzické kondice, práce s míčem a fotbalového myšlení. Rezervy jsme měli rovněž při „startu na míč“, kde jsme byli oproti našim soupeřům viditelně pomalejší, a na tom je třeba v trénincích zapracovat !!! S předvedenou bojovností  to bylo naopak dobré. Z celkových pěti zápasů hraných po 14 minutách jsme dokázali pouze zvítězit s Řepištěm 2:1, jinak jsme prohráli s Baníkem Ostrava 1:2,  Třebovicemi 0:1, Havířovem 1:2 a Hlučínem 0:5. Na turnaji jsme obsadili 5. místo … vyhrálo mužstvo Baníku Ostrava.

Hodnotil: Fatka Richard

 

 

neděle 27. 1. 2019 - HALOVÝ TURNAJ V HLUČÍNĚ; 4+1, 1x 13min, 2 týmy

V poslední lednovou neděli jsme absolvovali klasický „Sysalův turnaj“, kterého se kromě nás zúčastnili také celky z Rychvaldu, MFK Vítkovic, Staré Bělé, Hlučína a Řepišť. I přestože během turnaje dopadaly místy na palubovku kapky vody ze střechy a pořadatel měl plné ruce „ručníků a hader“ k jejich utírání, turnaj měl nakonec velmi dobrou úroveň a některé zápasy byly „zdravě“ vypjaté. Naši kluci se rozhodně na tomto turnaji neztratili, naopak předvedli že fotbal hrát umí a že se dokáží na hřišti postavit i některým urostlejším borcům. Turnaj jsme odehráli s dvěma týmy, které byly vyrovnaně rozděleny. Za trenéry musím říct, že na tyto turnaje jezdíme rádi, neboť kluci potřebují z hlediska fotbalového růstu hrát co nejvíce „ostrých“ zápasů a jsou období kdy jiné turnaje k dispozici prostě nejsou. Tento turnaj nám také umožnil konfrontovat naše síly s novými soupeři z Rychvaldu a Hlučína.  

Černý tým:

Kanon – Bittner, Matiášek, Fatka, Sirůček, Hlávka, Leikep, Slončík, Zbořil

Kluky za předvedený výkon musím pochválit. Kromě jednoho utkání s Řepišťem, které se nám herně ani výsledkově nezdařilo, jsme odehráli zbylá utkání s velkým nasazením a bojovností. Místy byly sice k vidění zbytečné chyby vedoucí ke ztrátě míče, ale od toho tyto turnaje jsou, aby si to kluci zkusili. Týmově černý tým naopak šlapal spolehlivě (vč. brankáře) a v celkovém pořadí dosáhl na krásné 2. místo v turnaji. Na čem je však třeba zapracovat je koncovka, kde nejsme tolik „silní“. Potřebujeme ji zase dostat alespoň na úroveň podzimu, kdy jsme dokázali soupeře výrazněji přestřílet …..

Výsledky:  4:3 s FCOJ zelenou (3x Leikep, Slončík), 0:1 s Hlučínem; 1:0 s Vítkovicemi (Slončík), 0:2 s Řepištěm; 2:0 s Rychvaldem (2x Hlávka) a 1:0 se Starou Bělou (Matiášek)

Zelený tým:

Gajdůšek – Bogus, Mlčoch, Kormaník, Palkovský, Ryška, Vevjorka, Vybíral

Zelenému týmu se hrubě nepovedl vstup do turnaje když s našimi kluky v černých dresech zaspali začátek zápasu a po pár minutách to bylo 0:4. Ale na konci se kluci vzbudili a 3 brankami utkání ještě zdramatizovali.  Potom jsme odehráli 3 velmi dobré zápasy, i když jeden byla prohra. Pátý zápas jsme odehráli proti Staré Bělé a to nemělo s fotbalem nic společného a nejhorší výkon na turnaji.Poslední zápas nás čekal Rychvald. Po neproměněné penaltě a vyrovnaném zápase rozhodl gól v poslední sekundě v náš prospěch.Celkový dojem z turnaje je pozitivní až na zápas a půl. Kluci se snažili a bylo vidět že hrají s chutí.

Výsledky: Černá FCOJ 3:4 (Palkovský 2, Vybíral), Vítkovice 5:0 (Vybíral 2,Palkovský,Vevjorka,Kormaník), Řepiště 4:0(Vevjorka 2, Ryška 2), Hlučín 0:1,Stará Bělá 0:2, Rychvald 1:0 (Palkovský) ....

Hodnotili: Fatka, Mlčoch

 

neděle 13. 1. 2019 - FENCOR HLUBINA CUP 2019; 5+1, 1x 17min

Palkovský – Carbol, Hlávka, Juřík, Kormaník, Leikep, Mišán, Mlčoch, Pavelka, Vevjorka, Zbořil

Stejně jako v sobotu byla u kluků vidět nerozehranost. Až na 2 odehrané zápasy (Brušperk, Hlubina), kde jsme v poli ukázali svoji kvalitu, byla naše hra vesměs neurovnaná s minimem šancí. V  zápasech jsme pak předváděli spoustu nepřesných přihrávek, slabý důraz a úsporný pohyb. I přestože však naše hra nebyla moc pro oko diváka koukatelná, tak jsme si z turnaje odvezli nakonec po 5 vítězstvích bez obdržené branky konečné 2. místo. O prvenství v turnaji nás připravila jediná prohra    hned v našem prvním utkání 0:1 s Baníkem Ostrava (ročníkem 2009!!!), s celkovým vítězem turnaje. Nemá smysl více rozebírat tento turnaj, přece jen se jednalo o ostřejší zápasy po delší prázdninové odmlce, takže musíme být nakonec s 2. místem spokojeni. Naše hra však musí jít postupně zase nahoru ….  Třetí v pořadí pak skončila SK Slavie Třebovice.

Naše výsledky:  0:1 s Baníkem Ostrava; 3:0 se Starou Bělou (2x Vevjorka, Hlávka); 1:0 s Třebovicemi (Vevjorka), 5:0 s Unií Hlubina (2x Leikep, Carbol, Hlávka, Vevjorka); 1:0 s MFK Karviná (Vevjorka) a 2:0 s Brušperkem (Leikep, Carbol)

Hodnotil: Fatka

 

sobota 12. 1. 2019 - Halový TURNAJ V POLANCE; 4+1 

Do Polanky jsme přijeli s hráči, které jsme na začátku turnaje rozdělili na dva týmy. Nečekaně a vůbec poprvé jsme vyzkoušeli variantu ročníku 2008 jako jeden tým a ročníku 2009 jako tým druhý. Chtěli jsme tímto vyzkoušet, co to s mladšími kluky "udělá"...

ČERNÝ TÝM (ročník 2009)

Kanon - Adámek, Havlas, Matiášek, Vybíral - Bittner, Bogus, Rácz, Zbořil

Před prvním zápasem při vstupu kluků na hřiště to možná na první pohled vypadalo jako fotbalová sebevražda, nicméně jsem velice rád, že opak byl pravdou. Kluci od prvního zápasu, kdy jsme se Starou Bělou sice prohráli 0:2, plnili na hřišti přesně to, co jsme si před začátkem turnaje stanovili - hrát fotbal, bojovat, běhat, snažit se, uhrát co nejlepší výsledek... K druhému utkání jsme nastoupili proti daleko větším klukům z Řepiště a i tento zápas nebyl vůbec špatný (0:1). V třetím zápase nás čekal nejsilnější tým turnaje (později vítěz turnaje) - tým FC Baníku Ostrava ročník 2008!!! Jelikož naše 2008 s Baníkem prohrály 0:3, nečekal nás lehký úkol. I přesto jsem po klucích chtěl, aby zahráli lépe než právě 2008. Prohra 0:3 po vynikajícím výkonu celého týmu byla pro nás takřka výhrou... Ve čtvrtém zápase nás čekalo porovnání s našimi kluky ročníku 2008. Opět po vynikajícím výkonu jsme získali po remíze 0:0 první zasloužený bod v turnaji (pro nás opět "vítězství"). Do pátého utkání jsme si dali jasný cíl - konečně skórovat a porazit tým kluků z Kylešovic, kteří na tom byli v průběhu turnaje podobně, jako my.. Po skvělém výkonu, kdy kluci do poslední kapky plnili to, co jsme si řekli před utkáním v šatně, jsme si zaslouženě došli pro první výhru, a to hned 3:0 (Matiášek, Vybíral, Bogus). V posledním zápase nás čekal domácí tým Polanky. Pokud bychom Polanku porazili, dostali bychom se v celkovém umístění právě před domácí kluky. Odehráli jsme výborný zápas, nicméně Polanka byla i díky našemu vlastnímu gólu nakonec šťastnější (1:2 Bogus).

Celkový dojem z turnaje: Za ročník 2009 výborný turnaj, nechybělo nasazení, bojovnost, kluci běhali a makali jeden za druhého... yes. Konečné 6. místo. První dva zápasy lehce vlažnější, nicméně nebyl to nějaký propadák. Od 3. zápasu s Baníkem výborné výkony všech kluků.. Nejlepšími hráči z mého pohledu byli Ladislav Vybíral (Lavy) a mnohdy famózní Robin Kanon, který si právem odnesl individuální ocenění pro nejužitečnějšího hráče týmu.

VÝBORNĚ !!! laugh hrajem pro radost, heart hrajem srdcem, yes hrajem dobře

Hodnotil: Jan Mecner

 

Zelený tým (ročník 2008)      

Gajdůšek - Brezoňák, Kalous, Kondáš, Palkovský, Carbol, Mlčoch, Sirůček     

První zápas turnaje jsme vyhráli s Polankou 3:0 a vše vypadalo dobře. Další zápas nás čekal Baník Ostrava a prohra 0:4 po velmi špatném výkonu. Potom přišla na řadu Stará Bělá a díky naší chybě v poslední minutě jsme brali jen bod za remízu 1:1. Čtvrtý zápas nás čekali kluci z Řepiště a po vyrovnaném průběhu jsme bohužel prohráli 0:1. Páté utkání byl před námi nejslabší tým turnaje Kylešovice. Výsledek 6:0 pro nás, byl až moc krutý pro soupeře a neodpovídal tomu co se dělo na hřišti. V posledním souboji jsme hráli proti našim klulům a při výhře jsme mohli pomýšlet na medaili. Bohužel i přes pár šancí jsme branku nedali a zápas skončil 0:0. S celkovým počtem 8 bodů jsme skončili na  5 místě. Na obranu kluků je třeba říct, že jsme měsíc netrénovali a každý hrál na jiné pozici než je zvyklý. Na druhou stranu se musíme zamyslet proč si po 3-4 letech nedokážeme přihrát a proč nás fotbal baví když vyhráváme a když ne, tak naše sebevědomí a hlavně bojovnost jde hooodně dolů.

Hodnotil: Mlčoch

 

 

TURNAJE 2018

 

neděle 2. 9. 2018 - 8. ročník "O pohár petřkovických legend"

Tento turnaj jsme využili především pro rozehrání našich hráčů před zápasy MĚP TOP. Po vítězstvích nad celky Baník Ostrava, Slovan Ostrava a 2x domácích Petřkovic jsme získali zlaté medaile. Kvalita soupeřů však nebyla příliš vysoká (s výjimkou Baníku Ostrava ročníku 2009). I tak ale kluci předvedli na hřišti zodpovědný a poctivý výkon, doplněný účelnou kombinační hrou. Odměnou jim pak bylo předání vítězného poháru s rukou "baníkovce" Martina Filla.

Hodnotil: Fatka Richard

 

neděle 23. 9. 2018Turnaj v Markvartovicích

zelený tým - 5. místo: Kanon - Sirůček, Adámek, Mlčoch, Matiášek, Král, Havlas, Rácz, Leikep, Bittner, Palkovský

černý tým - 4. místo: Gajdůšek - Kormaník, Chovanec, Slavík, Vybíral, Hubetskyy, Čunta, Bogus, Grupáš, Černík

Již samotná nominace na tento turnaj prozrazovala, že dostali tentokrát příležitost hráči, kteří nebyli doposud tolik zápasově vytíženi + noví, začínající hráči. Očekávali jsme, že všichni nominovaní se budou chtít ukázat v co nejlepším světle, leč realita byla poněkud jiná. V úvodních zápasech (ať již černého či zeleného týmu) bylo vidět spousta nepřesností, nedůrazu a laciných ztrát, po kterých jsme inkasovali zbytečné branky. Kluci působili ospalým dojmem, bez pohybu a rychlosti. Částečně zlepšená hra se projevila až od našich třetích zápasů, kdy jsme začali hrát mnohem "živěji" a dokázali jsme si vytvořit i pár kombinací se zakončením. Velmi povedené a bojovné utkání pak bylo vidět ve vzájemném souboji našich týmů, které skončilo vítězstvím "černých" v poměru 3:1. Oba naše týmy si z celkových 5 zápasů nakonec připsali do tabulky stejně po 4 bodech a to za jedno vítězství a jednu remízu. Pro některé naše hráče to byl vůbec první turnaj  v jejich hráčské kariéře, přesto však dokázali na hřišti odvést lepší výkony, než někteří naši stálí "borci" (rozebereme si to ale v kabině).  Celkový dojem z turnaje, kterého se zúčastnili týmy Stará Bělá, MFK Vítkovice a 2 týmy z Kylešovic, je kladný, měl spád a všichni naši soupeři  byli "hratelní". Předvedenými výkony potěšili: Gajdůšek, Kormaník a Černík.  Za předvedenou bojovnost v posledních dvou zápasech pak zaslouží také pochvalu hráči zeleného týmu.

Hodnotil: Fatka Richard

 

neděle 7. 10. 2018Turnaj v Polance nad Odrou

zelený tým - 1. místo: Gajdůšek - Fatka, Hlávka, Kalous, Kormaník, Kondáš, Leikep, Mlčoch, Palkovský, Ryška, Serafin

černý tým - 8. místo: Kanon - Bittner, Bogus, Čunta (pro neúčast !!! nahrazen na místě Simonem Filipským), Grupáč, Havlas, Chovanec, Král, Mišán, Slavík, Vybíral

Tento turnaj nám měl ukázat dvě věci. První, zda jsme se silným týmem konkurenceschopni nejen v tabulce MĚP TOP U11, kde jsme neztratili ani jeden bod, i ostatním soupeřům mimo Ostravu, a druhou, jak obstojí naši hráči, u kterých není jisté, zda budou pokračovat v klubu i po říjnu letošního roku.

Naše černobílá nominace se ukázala být tou správnou volbou.. Zelený tým bez větších problémů vyhrál všechna svá turnajová utkání a bez ztráty kytičky obsadil zasloužené 1. místo. Jediným výraznějším soupeřem, když nepočítáme první dvě utkání na "rozjezd" a výsledky 1:0, byl tým Slovanu Havířov, se kterým jsme hráli v šestém zápase předčasné finále (3:1). Prvních 5 soutěžních utkání zvládli kluci výsledkově výborně, kdy jsme byli rádi zejména za nulu vzadu (5 utkání, skóre 14:0 po výsledcích 1:0 Stará Bělá, 1:0 Kylešovice, 3:0 Třebovice, 5:0 Polanka a 4:0 FCOJ černá). Posledním výsledkem 3:1 proti Vítkovicím se zelený tým rozloučil s turnajem.. Chválíme všechny kluky za nasazení a bojovnost, individuální ocenení by si zasloužilo hned 6 - 7 hráčů, ale vybrali jsme tentokrát NIKOLASE HLÁVKU za poctivý a obětavý výkon v obrané řadě..

Černý tým složený z hráčů zejména ročníku 2009 a nově příchozích kluků měl za úkol na hřišti poctivě makat a snažit se urvat v každém zápase co nejlepší výsledek. U některých hráčů byla vidět snaha, bojovnost i nasazení, u některých bohužel ani to ne.. Nečekali jsme žádné zázraky, ale mysleli jsme si, že když kluci bojujou o setrvání v klubu, dají do toho vše.. Toto však splnila pouze polovina hráčů. Nám, trenérům, někteří kluci dokázali, že si své místo v klubu zaslouží, na druhou stranu se však potvrdily naše odhady z měsíce září a pár kluků bude muset z výkonostních důvodů klub opustit. Klukům jsme jasně říkali a stále opakujeme: "Můžeš udělat chybu a uděláš ji ještě mnohokrát, jde o to se z ní poučit a vědět, že to chyba byla a jak to příště zahrát lépe"... Pokud někteří vůbec neví, o čem je řeč, tak to je potom těžké...

Sečteno - podtrženo - černý tým s pouhými dvěma vstřelenými góly a sedmi prohrami obsadil poslední místo.. Ostudu určitě neudělali Viktor a Simon, některými pěknými zákroky potěšil Robin, líbily se mi také občasné výpady vpřed Ládi... Polovina hráčů má do konce října čas nás na tréniních, případně zápasech, přesvědčit, že turnaj v Polance byl z jejich strany omyl... Individuální ocenění skončilo zaslouženě v rukou VIKTORA MIŠÁNA pro svou obětavost, bojovnost a všestrannost.

Hodnotil: Jan Mecner

 

3.11.2018  TURNAJ VÍTEK CUP 2018 (hala Dubina)

 

Nominováni: Palkovský - Carbol, Fatka, Hlávka, Mlčoch - Kondáš, Serafin, Slončík, Vevjorka

V sobotu odpoledne jsme odehráli první halový turnaj sezóny. Zavítali jsme na horkou půdu dubinské haly, kde měly vždy turnaje nadstandartní úroveň. Nutno dodat, že dle výsledků našich kluků v obou mistrovských soutěžích jsme zde přijeli jako jedni z favoritů...

Do turnaje jsme vstoupili velmi dobře. V prvním utkání jsme hladce porazili kluky z Vítkovic (2009), a to v poměru 7:2 (2x Kondáš, 2x Slončík, 2x Hlávka, 1x Mlčoch). Lepšího soupeře na rozjezd, se kterým míváme mnohdy problém, jsme si asi nemohli přát. V druhém utkání nás v první půli potrápili kluci z Kylešovic (2009). Naše hra nebyla dobrá, o to víc potěšila druhé polovina utkání, kdy se nám podařilo 3x skórovat v krátké době. Výsledek tedy 5:2 (2x Kondáš, 2x Slončík, 1x Serafin). V třetím zápase proti týmu MFK Havířov jsme již opět praktikovali naši hru a poměrně snadno jsme Havířov přejeli 6:1 (3x Serafin, 1x Vevjorka, 1x Slončík, 1x Hlávka). V posledním utkání skupiny jsme proti Staré Bělé pouze potvrdili vedoucí příčku ve skupině, kdy jsme se po výsledku 6:1 mohli těšit na semifinále proti druhému týmu vedlejší skupiny. (2x Kondáš, 1x Hlávka, 1x Fatka, 1x Vevjorka, 1x Serafin.

Vedlejší skupinu, kterou tvořily celky MFK Vítkovice, FK SK Polanka, FK Vigantice, MSK Orlová a TJ Unie Hlubina, ovládly bez ztráty kytičky FK Vigantice. Kluci z Vigantic měli s našimi borci společnou šatnu a již po druhém zápase podle výsledků se v kabině šuškalo o společném finále. My jsme v semifinále narazili na druhý tým vedleší skupiny, a to FK SK Polanka. Úkol zněl jasně: porazit Polanku a zahrát si finále s týmem, který neznáme, nehrajeme s ním (Vigantice).. Zajímalo nás vzájemné porovnání.. Naši kluci úkol splnili, byť to vůbec nebyl jednoduchý úkol. Konečně jsme narazili na soupeře, který nám vzdoroval a hrál s námi vyrovnané utkání. Nakonec jsme přece jen byli o něco lepší my a po vyrovnaném boji jsme ovládli zápas v poměru 3:2 (2x Serafin, 1x Carbol). Finále bylo tady...

FK Vigantice narazily v semifinále na FK Kylešovice.. Kylešovickým se podařil malý zázrak. V polovině utkání prohrávali 0:3, jenže po první vstřelené brance jim narostla křídla a během pár minut otočily zápas na konečných 4:3.. ZASLOUŽENĚ. K naší smůle nás tímto Vigantice bohužel minuly...

Ve finále jsme potvrdili svou dominanci a po výborném výkonu jsme si došli čtyřmi góly pro největší pohár od pořadatelů... 4:0 (1x Kondáš, 1x Slončík, 1x Serafin, 1x Fatka).

Sečteno: pochvala celému mužstvu, byť to na náš vkus příliš často skřípalo zejména v obranné řadě.. Kluci musí zlepšit přihrávky na kratší vzdálenost a pohyb, který se v hale projeví ještě víc než venku. Výborné výkony předvedli zejména: Jáchym Palkovský v brance, který mnohdy snad i čaroval, za obranu zahrál velmi dobře Vojta Fatka, zbytek kluků také dobrý výkon, za útok jednoznačně Šimon Serafin a zbytek kluků opět velmi dobrý výkon.. Ono, když dáváte v zápasech 5,6,7 gólů a podílí se na nich 3,4,5 hráčů, tak to o něčem svědčí.. yes. Toto je naše dlouhodobé plus - není to o jednom, dvou hráčích...

1. TURNAJ V HALE = 1. VÍTĚZSTVÍ

Hodnotil: Jan Mecner

 

 

11.11.2018  halový turnaj v HLUČÍNĚ (4+1; 1 x 12 min)

Na sv. Martina jsme klukům "naordinovali" halový turnaj v Hlučíně, kterého se zúčastnilo celkem 7 týmů: 2x Kylešovice, 2x FCOJ (černá, zelená), MFK Vítkovice, FK Stará Bělá a Slovan Havířov. Na turnaj dorazilo všech 18 nominovaných hráčů, což bylo fajnyes. Zápasy byly hrány s futsalovým míčem (bez odskoku), který jsme ještě při trénincích nepoužili, ale i tak se kluci s tímto míčem popasovali velice dobře. Oba týmy FCOJ odehráli své zápasy ve velmi dobrém tempu a nasazení, a i díky tomu se také dostali zaslouženě na "bednu". Černý tým hrál až do posledního zápasu o celkové prvenství v turnaji, které však nakonec získalo mužstvo z Havířova. Složení našich týmů bylo následující:

Zelený tým: Kanon - Hlávka, Mišán, Vybíral, Kormaník, Bogus, Černík, Leikep a Pavelka

Černý tým: Palkovský - Carbol, Mlčoch, Adámek, Ryška, Bittner, Matiášek, Sirůček, Zbořil

Černý tým postupně změřil své síly s Vítkovicemi (1:0; Ryška), Slovanem Havířov (2:1; Ryška), Starou Bělou (1:0; Mlčoch), Kylešovicemi žlutou (0:1), Kylešovicemi oranž. (1:0; Matiášek) a FCOJ zelenou (0:1). Výsledkově sečteno to znamenalo 4 výhry a 2 prohry, tj. dosažených 12 bodů a krásné druhé místo v turnaji.

Zelený tým nejprve porazil Starou Bělou (2:0; Leikep, Bogus) a Kylešovice žluté (2:1; Leikep, Mišán), poté remizoval s Kylešovicemi oranž. (1:1; Kormaník) a Vítkovicemi (0:0), prohrál s Havířovem (1:2; Černík) a v závěrečném utkání zdolal FCOJ černou (1:0; Leikep). Za 3 výhry, 2 remízy a 1 prohru získal celkem 11 bodů  a celkové pěkné 3. místo v turnaji. Potěšující bylo, že v žádném z odehraných zápasů našich týmů jsme nebyli horším týmem, naopak ve většině zápasech jsme udávali tempo hry my. Být o trochu více produktivnější v koncovce tak jsme dosáhli i na metu nejvyšší.... Za nás trenéry se turnaj vydařil a klukům za předvedené výkony patří pochvala …

Hodnotil: Fatka Richard

 

18.11.2018  halový turnaj v Kopřivnici (4+1; 1 x 12 min)

Nominováni: Mišán - Carbol, Fatka, Hlávka, Mlčoch, Leikep, Pavelka, Ryška, Vevjorka

12 zúčastněných týmů tohoto halového turnaje bylo předem rozděleno do dvou základních skupin A a B, ze kterých se pak podle umístění hrály zápasy o celkové pořadí na turnaji. Náš tým postupně změřil své síly ve skupině A s celky SK Hranice (3:1; Leikep, Ryška, Vevjorka), Baníkem Ostrava "A" (0:0), Kopřivnicí "A" (0:0), Frenštátem "B" (3:1; Leikep, Hlávka, Ryška) a Zlínem (0:0). V naší skupině A jsme tak získali za dvě výhry a tři remízy 9 bodů, což nám vyneslo 3. místo a zápas o celkové 5. místo na turnaji proti třetímu celku ze skupiny B, kterým bylo mužstvo z Třebovic. Bohužel tento jediný zápas na turnaji jsme prohráli  nešťastně 1:2 (Ryška) a z turnajem jsme se rozloučili 6. místem. K lepšímu turnajovému výsledku scházela především střelecká produktivita hráčů, vždyť stačilo málo, abychom jednu ze tří remíz proměnili ve vítězství  a hráli bychom finále. Je to ale sport a jedeme dále...... Všem klukům a rodičům za jejich účast na turnaji, který byl více než kdy jindy zdlouhavější, děkujeme....

Pořadí turnaje: 1. Kopřivnice "A", 2. Lichnov, 3. Nový Jičín, 4. Zlín, 5. Třebovice, 6. FCOJ, 7. Baník "B", 8. Frenštát "A", 9. Baník "A",  10. Hranice, 11. Kopřivnice "B", 12. Frenštát "B"

Hodnotil: Fatka Richard

 

25.11.2018  MEZINÁRODNÍ FOTBALOVÝ TURNAJ V KORNI (SK)

V neděli 25. listopadu jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje ve slovenské Korni. Turnaj byl velice dobře obsazen a přihlásilo se do něj 18 týmů z třech zemí (ČR, SK, PL). Hrálo se ve 3 skupinách po šesti týmech, kdy první dva týmy postupovaly automaticky do finálových bojů zlaté skupiny o 1. - 6. místo, druhé dva týmy skupiny hrály stříbrnou skupinu od 7. do 12. místa a poslední dva týmy skupiny o umístění v bronzové skupině od 13. do 18. místa.

Zúčastněné týmy: FC Ostrava - Jih (ČR), Zywie (PL), FŠ Slovania, Format Martin "A", "B", Dúbravka, Janočko Academy, Šamorín, Slovan Bratislava "A", "B", Duslo Šaľa, Benecol Košice, Vranov "A", "B", Domino Bratislava, Orechová Potoň, Malacky, Devínská Nová Ves (všichni SK).

V prvním zápase jsme narazili na Slovan Bratislava "A". Nebyli jsme v tomto utkání lepším týmem, kdy jsme zaspali hlavně úvod utkání, avšak s přibývajícím časem jsme se soupeři začali vyrovnávat. Jelikož se žádnému týmu nepodařilo za 16 minut hry vstřelit branku, výsledek 0:0 jsme na úvod museli brát jako spokojenost.

Vystřízlivění přišlo hned v druhém utkání. Tým Format Martin "B" nás přejel na plné čáře 5:0. Naši kluci byli všude pozdě, naopak martinští vynikali výborným pohybem i kvalitní prací s míčem. Výsledek zasloužený.

Do třetího zápasu proti týmu Duslo Šaľa jsme jsme proto šli s jasným cílem: zapomenout na druhý zápas a konečně vstřelit branku. Nepodařilo se. Slováci byli opět o něco lepší, a to jak v pohybu, tak i rychlosti a agresivitě... 2:0 pro Šaľu asi zasloužených.

Ve čtvrtém zápasu skupiny nás čekal soupeř, dle průběžných výsledků, nejjednodušší. U našich kluků byl vidět zlepšený pohyb a přidali jsme také na rychlosti i práci s míčem. Mužstvo Orechová Potoň nám po kvalitním výkonu našich hráčů podlehlo 4:1.

V posledním zápase skupiny jsme se chtěli pokusit o malý zázrak. Porazit mužstvo FŠ Slovania (domácí akademie Korni), které ještě ve skupině neztratilo ani bod a dle předváděných výkonů bylo tipováno jako celkový vítěz turnaje. Brzy jsme vedli 1:0, nicméně Slovania rychle vyrovnala. Po samostaném úniku na bránu Slovanie, kdy se nám bohužel nepodařilo skŕovat na 2:1, přišel tvrdý trest - hned z protiútoku jsme inkasovali my. Dalšími dvěma góly v naší síti Slovania pouze potvrdila dominanci ve skupině. Konec tedy 4:1. Tímto výsledkem jsme se bohužel odsoudili na předposlední místo ve skupině, tudíž o boje od 13. do 18. místa.

Náš cíl po první části turnaje, kdy jsme byli ve 4 utkání z 5 horším týmem, byl jasný. Stanovili jsme si vyhrát bronzovou skupinu (13. - 18.), a to s co nejlepším herním pojetím a výsledkem.

Prvním soupeřem nám bylo mužstvo z Malacek. Výborným výkonem jsme toto utkání zvládli jak herně, tak i výsledkově. Po kanonádě 7:1 byli kluci z Mlacek rádi, že je konec.

Druhé utkání už takhle jednoznačné nebylo. Hráli jsme proti týmu Vranov "B" a až do posledních chvil bylo o co hrát. Naši kluci byli přece jen o něco lepší a po dobrém výkonu jsme zaslouženě vyhráli 2:0.

V třetím zápase na nás čekali obři z Devínskej Nové Vsi. Hned 4 kluci soupeře byli výškově jak starší žáci. Naštěstí to naše kluky nezastavilo a znovu po výhře 2:0 jsme si zaslouženě došli pro třetí vítězství.

V posledním zápase na sebe narazily celky, které jako jediné reprezentovaly na Slovensku svou zemi (ČR - FC Ostrava-Jih a PL - Zywie). Hrálo se vyrovnané utkání, ve kterém jsme sice prohrávali 0:1, nicméně v druhé polovině utkání jsme hru i výsledek otočili na zasloužených 2:1 v náš prospěch.

Vítězství v bronzové skupiny tímto bylo zpečetěno plným počtem bodů yes

Sečteno a podtrženo: Po slabších výkonech ve skupině, kde jsme byli výjma jednoho zápasu horším týmem, ztráceli v rychlosti, pohybu, technice, důraznosti... za 3 zápasy (48 minut) jsme nevstřeli branku!, jsme kluky ještě dokázali motivovat k dobrým výkonům v druhé části turnaje. Stříbrná skupina by nám ovšem slušela víc. Myslím, že jsme se mohli pohybovat někde kolem poloviny (8.-10. místa). Pro kluky zkušenost, vystřízlivění a nakonec snad i radost z fajn prožitého fotbalového dne. Celkový dojem z turnaje nakonec pozitivní - 3 prohry, 1 remíza a 5 výher. Konkurenceschopni jsme, nicméně je potřeba se zaměřit na rychlejší práci s míčem, hru 1 na 1 a efektivnější pohyb bez míče v závislosti na prostoru.

Děkujeme všem klukům i rodičům za účast, tento turnaj byl brán mimo jiné také jako odměna za dobrou práci v tréninkovém procesu a v neposlední řadě za chování jednotlivců... Dnes nebudeme uvádět jmenovitě plusy a mínusy konkrétních hráčů, jelikož věříme, že kluci sami nejlíp ví kde, co, jak, proč...

Hodnotil: Jan Mecner

 

 

sobota 1. 12. 2018Turnaj Webdevel Cup v Porubě (4+1; 1 x 16 min)

Kanon - Brezoňák, Bogus, Matiášek, Kalous, Kormaník, Sirůček, Vybíral, Zbořil

Na tomto porubském turnaji jsme obhajovali loňské prvenství, a už samotný pohled na rozlosované skupiny dával tušit, že to nebude úplně jednoduché. V úvodním zápase jsme podlehli domácí Porubě „A“ v poměru 1:4, když se trefil Domes Kalous. Po zdlouhavých čekacích pauzách mezi zápasy přišly pak další naše porážky a to dokonce bez vstřelených branek, konkrétně s Hlučínem 0:6,  Baníkem Ostrava 0:4 a Polankou 0:2. Chuť si naši kluci spravili až v posledním zápase hraném o konečné umístění, které zvládli na jedničku, a po vítězství 4:0 nad Porubou „B“ (Kalous, Zbořil, Brezoňák, Sirůček) jsme si odvezli z turnaje celkové 9. místo. Sestavu našich kluků tvořili především hráči ročníku 2009, kteří by měli být oporami v příštím ročníku. Z pohledu úrovně jejich hry se mi líbil první a poslední zápas, kde byly k vidění pohledné kombinace z tréninku, i slibná zakončení. Ve zbylých zápasech pak byli naši soupeři lepším (i starším) týmem, v těchto zápasech jsme spíše bojovali sami se sebou. Problémy nám dělala především rozehrávka od brány, náběhy a přihrávky do volných prostorů a v určitých pasážích také pohyb. Bojovnost však klukům nechyběla!!! Tento turnaj ukázal, že dvatisícedevítky vedle sebe v týmu potřebují ještě pár zkušenějších“ borců k tomu, aby fotbalově rostli  … což obecně platí všude jinde i v jiných odvětvích a sportech …. Osobně se mi pak líbil výkon Midose (Matiáška). Odměnou klukům za účast na turnaji byly pak 2 mega obří pizzy a malý pohár. Pro úplnost uvádím, že druhou vylosovanou skupinu tvořily týmy: Poruba "B", Vítkovice-dívky, TJ Vítkovice-Svinov, Petřkovice a FC Vítkovice "C".

Hodnotil: Fatka Richard